Leading Manufacturer of fire electrical dol starter panel installation service from New Delhi.
₹ 5000 / Unit Get Latest Price
| Motor Power | 5.5 kW |
| Panel Type | Machine Panel, Automation Panel, Fire Panel, Motor Control Panel |
| Rated Voltage | 415 V |
| Service Voltage | 415 V AC |
| Phase | Three Phase |
| Service Mode | New Installation |
| Starter Type | DOL Auto |
| Application | Water Plant, Process Plant, Building HVAC, Industrial Machine, Material Handling |
| Mounting Type | Wall Mount |
| PLC Make | Any Make, Schneider |
| Enclosure Type | MS Powder Coated |
| Panel Location | Indoor |
| Type of Electrical Installation | Electrical Panel Installation |
| Panel Size | Medium |
| Service Warranty | 12 Months |
| Location City | Within State |
| Service Offered For | Residential/ Commercial/ Industrial |
| AMC Service Provided- | Yes |
| Locations Served | Delhi |
| Service Include | Electricians/ Material/ Both |
| Services Offered | Electrical wiring, Repair, Lighting installation, Device Installation, Smart homes, Electrical Safet |
Minimum order quantity: 2 Unit
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India