Manufacturer of a wide range of products which include 2900 rpm mild steel fire fighting pumps.
₹ 185000 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | End suction |
| Speed (rpm) | Upto 2900 rpm |
| Horse Power | 5 Hp |
| Head | 100 m |
| Flow Rate | 2280 lpm |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 2850 lpm |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Kirloskar |
Minimum order quantity: 10 Piece
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India