Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 415v motor control center panel and 415 motor center panel.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Feeder Type | Pump Feeder |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Construction Type | Fixed Type |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | CRCA |
| Usage/Application | Industrial, Fire Station |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | IPR |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Panel Type | MCC Panel |
| Motor Power | 15 HP |
| Input Voltage | 415 V |
| Material | Mild Steel |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India