We are a leading Manufacturer of 50a mccb electrical panel box from New Delhi, India.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Short circuit rating | 25 kA |
| Incoming configuration | Incomer With Buscoupler |
| Brand | IPR |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial, Fire Station |
| Voltage | 415V |
| Frequency | 50Hz |
| Rated current | 160 A |
| Current Rating | 50 A |
Minimum order quantity: 2 Piece
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India