Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 415v mild steel pump control panels.
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Phases | 3 phase |
| Pump Power Source | Electric |
| Automation Type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Power | 100 hp |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Material | CRCA |
| Current Capacity | 200 amp |
| Usage/Application | Industrial |
| Relative Humidity | 10-95 % |
| Ip Rating | IP54 |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 2 Piece
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India