Manufacturer of a wide range of products which include star delta starter control panel and fire motor starter panel.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 3KW - 150KW |
| Rated Voltage | 400V |
| Starter Type | Star Delta |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Type | CRC Sheet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 7.5 kW |
| Product Type | Pump Control |
| Rated Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Zones | 2 |
| Starter Type | DOL |
| Control Type | Semi-Automatic |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Power | 5 kw |
| Enclosure Type | IP54, MS Powder Coated |
| Input Voltage | 415V |
| Control Supply | 230 V AC |
| Application | Borewell, Blower, HVAC, Pump, Compressor, Fan |
| Brand | IPR |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial, Fire Station |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 2 Piece
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India