Our product range includes a wide range of 220v three phase vfd control panel, 415v three phase vfd control panel and 440v three phase vfd control panel.
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 7.5 HP |
| Phase | Three phase |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | IPR |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial, Fire Station |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 415 V |
| Rated Voltage | 220/240 V |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 7.5 HP |
| Input Voltage | 415 V |
| Phase | Three phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | IPR |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial, Fire Station |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 15 HP |
| Phase | Three phase |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Drive Brand | Delta |
| Control Mode | V/F Control |
| Enclosure Type | Floor Mounted |
| Brand | IPR |
| Material | CRCA |
| Ingress Protection | IP54 |
| Application | Pump, Compressor, Blower, Fan |
| Communication | Modbus |
| Usage/Application | Industrial, Fire Station |
| Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 415 V |
| Rated Voltage | 440V |
Minimum order quantity: 3 Piece
Pradeep Kumar (CEO)
IPR Sales Corporation
Ground Floor, KH No-148, H No-A-27, Shop No-3, Village Gazipur
New Delhi - 110092, Delhi, India